Egyszeri hatásoknak is köszönhetően 90 milliárd forint nyereséget ért el az év első három negyedévében a magyar Erste Bank. A hitelállomány növekedése 6%-ra lassult az új kihelyezések 45%-os visszaesése mellett – közölték a társaság mai sajtótájékoztatóján. A bankok közül elsőként közölték becslésüket a CSOK Pluszra vonatkozóan: 150-200 milliárd forintos addicionális szektorszintű hitelkihelyezést várnak tőle jövőre a jelzáloghitelek piacán.
Hogy mi kell ahhoz, hogy pénzügyileg sikeresek legyünk? Cselovszki Róbert, az Erste vállalati és pénzügyi piacok üzletág vezetője szerint leginkább önismeretre van szükség, hogy tisztában legyünk a pénzügyi céljainkkal, a vágyainkkal és fel tudjuk mérni, hogy mindehhez milyen befektetési portfólió passzol. A szakember szerint, ha valakinek van havi rendszerességgel pár tízezer forintja, érdemes azt befektetni, nem kell több százezres vagy milliós kezdőtőke, ha valaki pénzügyileg is kipróbálná magát.
Az Erste Bank február 1-jétől összevonja a vállalati üzletág, valamint a pénz-, tőkepiacok és vagyonkezelési terület működését. Az új, összevont üzletág vezetője és ezzel együtt a pénzintézet igazgatóságának új tagja Cselovszki Róbert lesz - közölte a bank.
Az egy évvel korábbi 45,1 milliárd forint után az idei év első kilenc hónapjában mindössze 18,4 milliárd forintos nyereséget ért el a magyar Erste Bank, miután a szabályozói hatások miatt a költségei sokkal jobban nőttek a bevételeinél. A lakossági hitelkihelyezések már visszaestek, a vállalati üzletág viszont még dinamikusan nőni tudott.
Rekordközeli, 59,2 milliárd forintos nyereséget ért el az Erste Bank 2021-ben, a piaci átlagnál alacsonyabb hitelnövekedés, de jobb költséghatékonyság mellett. A megtakarítási oldalon soha nem látott forrásbeáramlást tapasztalt a bank év elején, többek között a családi szja-visszatérítésnek köszönhetően, a hitelfelvétel területén azonban óvatosabbá válhatnak idén az ügyfelek.
20% feletti bevételnövekedéssel és 10% feletti éves hitelállomány-növekedéssel zárta 2021 első három negyedévét az Erste Bank, a társaság vezetése sajtótájékoztatón számolt be a vállalati, a lakossági és a befektetési üzletág eredményeiről.
Kockázati költségek nélküli első félévet zárt az Erste Bank, a társaság adózott eredménye így 31,8 milliárd forint volt az év első hat hónapjában – derült ki a bank szerdai sajtótájékoztatóján. A gazdasági visszapattanás jótékonyan hatott a bank ügyfeleinek aktivitására, az új hitelkihelyezések viszont csak a kötvényfinanszírozással együtt mutattak növekedést.
15,1 milliárd forintos nyereséget ért el a – részben átmeneti tételek miatt – jelentősen emelkedő bevételi szint mellett a magyar Erste Bank az első negyedévben. A jelzáloghitelezésben, a kkv-hitelezésben és a vagyonkezelésben növekedést, a fogyasztási és a nagyvállalati hitelek esetében viszont visszaesést regisztrált a bank az elmúlt egy évben. A bank vezetői optimistán várják a második félévet.
Csaknem 23 milliárd forintos adózott eredmény ért el a magyar Erste Bank 2020-ban úgy, hogy a céltartalékok 27 milliárd forinttal, a koronavírus miatt közvetlenül kieső bevételek közel 5 milliárddal rontották az eredményt. A hitelkihelyezések visszaestek a banknál, de a hitelállomány (részben a törlesztési moratórium miatt) így is csaknem 13%-kal nőtt. Az otthonfelújítási kölcsön megmozgathatja a hitelpiacot, már 1 milliárd forint feletti befogadásnál tartanak az Ersténél, várakozásaik szerint 200 milliárdosra nőhet ez a piac – hangzott el a bank mai online sajtótájékoztatóján.
Sokan számítottak már fordulatra az évtizedes globális bull-piaci trendben, de azt hiszem ilyen jellegű válságra senki sem számított, de minden krízishelyzet egyben ragyogó lehetőség is. A statisztikák szerint idén megnőtt az érdeklődés a tőzsdei kereskedés iránt, nőtt a hazai számlanyitások száma, meredeken emelkedett a tőzsdei forgalom, a hazai befektetési szolgáltatók pedig rekorderedményt értek el az első negyedévben. Végh Richárddal, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatójával és Cselovszki Róberttel, az Erste Befektetési Zrt. elnökével beszélgettünk a tőzsdei korrekcióról, az ügyfelek reakcióiról, a tőzsdei kereskedési rendszer év eleji leállásairól, a home office jövőjéről, és arról a világról, ami a válság után vár ránk.
A koronavírus okozta válsághelyzet egyelőre nincs különösen nagy hatással a hazai piacra, alapvetően nem változtak a tavalyi évhez képest a prognózisok - mondta el a Portfolio-nak Cselovszki Róbert, a 2020-ban „Az év befektetési szolgáltatója”díjat elnyerő Erste Befektetési Zrt. elnök-vezérigazgatója. A szakember szerint az ügyfelek a befektetések terén is egyre nyitottabbak a zöld megoldások iránt, már a kiemelt szegmenseink számára is elérhető olyan strukturált értékpapír, mely alacsony szén-dioxid kibocsátású cégekbe fektet.
Alapvetően az elmúlt években már legalább ötletelés szintjén elhangzott tőzsdefejlesztési javaslatokat gyűjtötte össze az MNB a versenyképességi programjában, vannak azonban új elemei is a jegybank javaslatcsomagjának, ezek közül a hazai tőzsdei befektetésekre fókuszáló alapok felállítása az egyik legizgalmasabb téma, hiszen az ötlet megvalósításának akár komoly piactorzító hatása is lehet, mondták el három nagy hazai befektetési szolgáltató vezetői. Cselovszki Róberttel, az Erste Bank Pénz-, Tőkepiacok és Vagyonkezelés divízió vezetőjével, Régely Károllyal, a Concorde Értékpapír vezérigazgatójával és Szécsényi Bálinttal, az Equilor vezérigazgatójával beszélgettünk az MNB versenyképességi programjának tőkepiaci fejlesztésről szóló javaslatairól.
A jelzáloghitelezésben a piaci átlag fölött, a személyi kölcsönöknél pedig az átlagnak megfelelő mértékben nőtt tavaly az Erste kihelyezése - hangzott el a bank mai sajtóeseményén. Idén a személyi kölcsönöknél, jövőre a jelzáloghiteleknél jelentkeznek új, teljesen digitalizált front-end rendszerrel. A lakás-takarékpénztáruk megtakarítási állománya átlépte a 10%-os piaci részesedést, a jelzálogbank pedig az államnál olcsóbban jutott forráshoz nemrég.
A fogyasztási hitelezésben, a brókercég beolvasztásával létrejövő új pénz-, tőkepiaci és vagyonkezelési divízióban, a mikrovállalati szegmensben és a digitalizációban tör előre a leginkább az Erste Bank retail üzletága - hangzott el a társaság mai sajtóeseményén.
Azt követően, hogy a Waberer's ma reggel közzétette kibocsátási prospektusát, a cégcsoport menedzsmentje, valamint Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde elnök-vezérigazgatója és Cselovszki Róbert, az Erste Befektetési Zrt. elnök-vezérigazgatója sajtótájékoztatót tartott Budapesten. Az esemény kiemelten foglalkozott a cégcsoport növekedési kilátásaival, a Link lengyel fuvarozó felvásárlásával és a tranzakció lehetséges hatásaival, valamint a tőzsdei bevezetéssel.
2018-ra 10%-os költségcsökkentést, 7-9%-os létszámleépítést és mindezzel 60% alatti költség/bevétel arányt (tranzakciós illeték mint bevétel nélkül számítva) szeretne elérni az Erste Bank. Bár a befektetési szolgáltatót beolvasztják, a brókeri, illetve a vagyonkezelési szolgáltatásokat inkább fejleszteni, mint visszafejleszteni akarják - hangzott el a bank vezetőinek mai sajtótájékoztatóján. Ma bejelentett intézkedéseit az alacsony kamatkörnyezettel, a fokozódó versennyel és a szigorodó piaci szabályozással magyarázza a társaság.
Kihirdette a kormány a közlönyben.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?